دسترسی به 100 نقطه مخابراتی کرمانشاه تقویت می شود تاریخ :
موضوع : خبر3


دسترسی به 100 نقطه مخابراتی کرمانشاه تقویت می شود

مسیب قبادیان ، با اظهار مطلب فوق بیان داشت : امسال رشد اقتصاد دیجیتال یکی از مهم ترین اولویت های شرکت مخابرات می باشد و در این راستا ، تقویت دسترسی به بیش از 100 نقطه استان در حوزه تلفن ثابت و اینترنت دنبال می شود .
مدیر مخابرات کرمانشاه روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته ارتباطات از جایگزینی شبکه موبایل روستائی با شبکه همراه اول به عنوان یکی از مهمترین اهداف سازمان نام برد و اعلام کرد : در صورت جذب به موقع اعتبار ، این هدف در مدت یکسال محقق خواهد شد و در نقاط مستعد ,  شبکه همراه اول به 4G و 3G تبدیل می شود .
مهندس قبادیان ادامه داد : هر ساله متناسب با شعار همان سال ، سیاست ها و برنامه های مخابرات مشخص میگردد. از سوی دیگر بسیاری از تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا به دنبال معاملات ارزی تامین می شود .
وی با اشاره به اینکه در سال اخیر اقدامات خوبی در زمینه حمایت از شرکتهای دانش بنیان انجام شده ، ادامه داد : امسال در راستای شعار سال و برای حمایت از تولیدات داخلی ، تمامی تلاش ما این است که عمده تجهیزات مورد نیاز ارتباطات به ویژه در حوزه انتقال را از شرکتهای دانش بنیان داخلی تهیه کنیم . وی بیان داشت : امروز با افتخار شرکت هایی را در داخل کشور داریم که دانش تولید تجهیزاتشان با دانش های روز جهانی رقابت می کند و مجموعه مخابرات کرمانشاه این افتخار رادارد که در حد توان و امکانات از شرکتها و ایده های پژوهشگران داخلی و بخصوص جوانان بومی استان حمایت کرده است .
مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه تقویت پوشش 3G,4G در جاده ها و راه های اصلی استان ، تهیه زیر ساخت ها در ایام اربعین و تلاش برای برقراری پوشش مناسب اینترنت همراه اول در مرز خسروی را بخشی از اقدامات انجام شده در سال گذشته ذکر کرد.

مهندس قبادیان با بیان اینکه پس از وقوع زلزله مسئولان و مدیران سازمان در مناطق زلزله زده حاضر شدند افزود : پس از وقوع این حادثه ، برای تقویت زیرساخت های ارتباطی مصوبات خوبی در نظر گرفته شد و در مدت 24 ساعت ارتباطات مختل شده که عمده آن ناشی از قطعی برق بود که به حالت نرمال بازگشت .
وی همچنین با بیان اینکه 230 نفر از همکاران سازمان که شامل افراد شاغل و بازنشسته بودند د رمناطق زلزله زده آسیب دیده بودند افزود : در این بین به میزان 20 میلیارد ریال از سوی مخابرات به زلزله زدگان کمک شد که بخشش بدهی یک سیکل تلفن مشترکین ساکن در مناطق زلزله زده بخشی از آن بود .
قبادیان از پیگیری هایی که برای جبران خسارات زلزله انجام شده بود یاد کرد و گفت : بر اساس مصوبه هیات مدیره شرکت مخابرات ایران مقرر شد تمام سیستم های مخابراتی سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی با استفاده از تکنولوژی های روز نوسازی شود.
مدیر مخابرات کرمانشاه خاطر نشان کرد : در کنار اقداماتی که برای کمک به مناطق زلزله زده در سال گذشته انجام دادیم ، تکمیل پوشش 3Gو 4G را نیز در جاده ها و روستاهای استان پیگیری کردیم ، به گونه ای که 72 سایت همراه اول در روستاها و جاده های استان نصب شد و پوشش 3G و 4G در تمامی شهرستانهای استان تکمیل شده است و مشترکان ساکن در شهرستانهای استان میتوانند از خدمات اینترنت پر سرعت برروی گوشی های تلفن همراه خود استفاده کنند .
مهندس قبادیان از وجود 583 هزار خط تلفن ثابت در استان 2 میلیون نفری کرمانشاه خبر داد و افزود : نیمی از این خطوط در مرکز استان دایر است .
ایشان در ادامه با اشاره به مشترکین تلفن ثابت در استان کرمانشاه تاکید کرد : متاسفانه 37 درصد تلفن های ثابت در کرمانشاه یا کاملا قطع است و یا کارکرد بسیار کم و زیر 300 دقیقه دارند
وی گفت : حدود 170 هزار تلفن ثابت استان قطع است و 60هزار تلفن ثابت نیز کارکرد بسیار کمی دارند .
وی بدهی های تلفن ثابت در کرمانشاه را نزدیک به 10 میلیارد تومان اعلام کرد که 90 درصد آن بدهی های زیر 500 هزار تومان و از همین میزان نیز 90 درصد بدهی ها زیر 200 هزار تومان است .
به گفته مهندس قبادیان از بدهی 10 میلیارد تومانی تلفن های ثابت حدود سه میلیارد تومان آن نیز مربوط به ادارات دولتی است .
مدیر مخابرات منطقه کرمانشاه از مردم تقاضا کرد نسبت به پرداخت بدهی ها و تعیین تکلیف تلفن های ثابت قطع شده خود اقدام کنند زیرا تمام درآمدی که از این بخش حاصل شود صرف توسعه زیر ساخت های ارتباطی داخل استان خواهد شد.
مهندس قبادیان با بیان اینکه تا این لحظه برنامه ای برای افزایش تعرفه تلفن ثابت اعلام نشده ، یادآوری کرد : البته تغییراتی در مدل تعرفه در برنامه است ، اما لزوما به افزایش تعرفه منجر نخواهد شد
وی درباره وضعیت بهای اینترنت نیز عنوان کرد : سیاست دولت از آذر سال گذشته بر این بود که بهای اینترنت بر اساس میزان سرعت مشخص شود و دیگر محدودیتی در حجم اعمال نشود ، بلکه یک آستانه مصرف منصفانه برای حجم مشخص شود.


منبع این مقاله : مخابرات منطقه کرمانشاه
http://www.tck.ir

آدرس این مطلب :
http://www.tck.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=1584