نصب سایت نسل چهارم تلفن همراه در هفت نقطه شهر کرمانشاه تاریخ :
موضوع : مدیرعامل ایسنا


  

 مدیر عامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه در دیدار با خبرگزاری ایسنا ( دانشجویان ایران ) در کرمانشاه اعلام کرد : در هفت نقطه شهر کرمانشاه سایت های نسل چهارم  تلفن همراه  نصب شده است و برای نصب سایتهای  دیگر به صورت نقطه ای و بر حسب تقاضا ی بیشتر  اقدام خواهد شد 

 مدیر عامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه در دیدار با خبرگزاری ایسنا ( دانشجویان ایران ) در کرمانشاه اعلام کرد : در هفت نقطه شهر کرمانشاه سایت های نسل چهارم  تلفن همراه  نصب شده است و برای نصب سایتهای  دیگر به صورت نقطه ای و بر حسب تقاضا ی بیشتر  اقدام خواهد شد

مهندس قبادیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، تصریح کرد: از زمان راه‌اندازی اولین سایت تلفن همراه اول در کشور بیش از  20 سال می‌گذرد و این زمان طولانی استفاده از سایت‌های همراه اول موجب فرسودگی و استهلاک آنها و در نتیجه تضعیف آنها در پوشش مناسب و آنتن‌دهی شده است.

وی اظهار کرد: در همین راستا یکی از پروژه‌های مهم شرکت ارتباطات سیار در سه سال گذشته بحث نوسازی شبکه بوده است.

مهندس قبادیان اظهار کرد: از طرف دیگر به علت ورود تکنولوژی‌های جدید و بویژه نسل سوم تلفن همراه به کشور ضرورت داشت تا تغییراتی در سایت‌های تلفن همراه داده شود.

وی افزود: مجموعه این عوامل و اقدامات نوسازی شبکه‌ها موجب اختلالات پیش آمده و آنتن‌دهی ضعیف تلفن‌های همراه استان شده که با پایان یافتن این برنامه نوسازی قطعاً مشکلات موجود رفع خواهد شد.

 مدیرعامل شرکت مخابرات کرمانشاه در ادامه با اشاره به راه‌اندازی 81 سایت نسل سوم تلفن همراه در استان تا پایان سال گذشته، اظهار کرد: طی چهار ماهه ابتدای امسال نیز یازده سایت دیگر در سطح استان راه‌اندازی شده است.

وی همچنین بالا بودن تقاضا برای پهنای باند بیشتر و بالا بودن مصرف دیتا در هر منطقه‌ای از استان را اولویت نصب سایت‌های نسل سوم  عنوان کرد ..

مهندس قبادیان دراین گفتگو یکی دیگر از عوامل اختلال در آنتن‌دهی شبکه موبایل استان را انجام ساخت و سازهای بسیار و برج سازی در استان عنوان کرد و افزود: ساخت برج‌های بلند موجب می‌شود تا نقاط کور در پوشش سایت‌های تلفن همراه ایجاد شود .

به همین علت مرتباً پوشش دهی سایت‌های تلفن همراه بررسی و کنترل می‌شود و در صورت وجود نقاط کور نسبت به نصب سایت جدید یا تغییر محل سایتهای قدیمی اقدام می‌شود.

قبادیان به مشکل ممانعت از نصب سایت‌های جدید تلفن همراه از سوی مردم استان اشاره کرد و افزود: متاسفانه بر اثر تبلیغات سوء و عدم آگاهی مردم مبنی بر بی خطر بودن این سایت ها، در بیشتر موارد از نصب سایت‌های جدید مخابرات در سطح استان جلوگیری می‌شود. این در حالیست که در سراسر جهان از همین سایت‌های تلفن همراه استفاده می‌شود.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه با اشاره به وجود هشت میلیارد گوشی موبایل در سطح دنیا اظهار کرد: در تمام دنیا برای آنتن‌دهی این تعداد گوشی تلفن همراه از نصب همین سایت‌ها استفاده می‌شود و قطعاً اگر امواج این سایت‌ها مشکل و یا ضرری داشت در تمام دنیا استفاده از آنها را ممنوع می‌کردند و به این حد گسترش نمی‌یافت.

وی اظهار کرد متاسفانه مشکلات ما در این زمینه در کرمانشاه نسبت به سایر شهرهای دیگر بیشتر است که این امر موجب خسارات بسیاری به استان شده است و پروژه های مخابراتی که می‌توانست به راحتی دو سال پیش اجرایی شود، هنوز روی زمین مانده اند.

شایان ذکر است در حال حاضر یک میلیون و 750 هزار خط تلفن همراه(همراه اول) منصوبه درسطح استان وجود دارد که از این تعداد یک میلیون و 703 هزار و 64 شماره آن فعال است.

 


منبع این مقاله : مخابرات منطقه کرمانشاه
http://www.tck.ir

آدرس این مطلب :
http://www.tck.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=1083