مخابرات منطقه کرمانشاه - Content

پيوند ها

دفتر مقام معظم رهبري

     منوي اصلي
home.png صفحه اصلي
row22.gif تاريخچه مخابرات
row22.gif معرفي به دوستان
row22.gif تماس با ما
row22.gif نقشه سايت

folderl.gif سرويسهاي مخابراتي
row22.gif تلفن ثابت
row22.gif تلفن همراه
small_arrow-rtl.gif سيم كارت دائمي
small_arrow-rtl.gif سيم كارت اعتباري
small_arrow-rtl.gif همراهان اول
small_arrow-rtl.gif انتقال اعتبار
small_arrow-rtl.gif GPRS
small_arrow-rtl.gif رومينگ بين الملل
small_arrow-rtl.gif دفاترخدمات ارتباطي استان
row22.gif تلفن همگاني
row22.gif ديتا
row22.gif 2020
row22.gif اينترنت آسان
row22.gif پرداخت قبوض
row22.gif خدمات همراه اول
row22.gif ADSL
row22.gif ويدئوكنفرانس
row22.gif اينترنت همكاران
row22.gif پرتال DSL مخابرات استان
row22.gif ایمیل

folderl.gif اخبار سايت
row22.gif ارسال خبر
row22.gif آرشيو اخبار

folderl.gif ضميمه ها
row22.gif مقالات
row22.gif نقدنامه
row22.gif نظرسنجي
row22.gif دريافت فايل
row22.gif معرفي به دوستان

folderl.gif مناقصات و مزايدات
row22.gif مخابرات استان
row22.gif مخابرات ايران
row22.gif SLA

folderl.gif مخابرات استان
row22.gif مراكز شهر
row22.gif شهرستانهاي تابعه

folderl.gif امور رفاهي
row22.gif واحد پزشكي
row22.gif واحد رفاهي
row22.gif واحد ورزش
small_arrow-rtl.gif رشته هاي ورزشي
small_arrow-rtl.gif ساعات تمرين


نظرسنجي
از كدام سرويس مخابراتي رضايت داريد؟

تلفن ثابت
تلفن همراه
ديتـــــا
تلفن همگاني
اينترنت آسان
سامانه 2020
سامانه 9990
سرويس ADSLنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 12903
نظرات : 11ورود مدیران


آمار بازدیدکنندگان
تعداد صفحات بازدید شده
12289568
بار از تاریخ 4 / 1389


LTE چیست ؟
منبع: عصرارتباط
در حال حاضر هشت اپراتور برتر تلفنهمراه دنیا آمادگی خود را جهت راه اندازی شبکه نسل چهارم LTE تا اواسط سال 2010 اعلام کرده‌‌اند که Verizon آمریکا از جمله آنهاست و 16 شرکت مخابراتی دیگر نیز بعد از سال 2010 به آنها خواهند پیوست.
کمپانی Verizon همراه با -وودافون شریک و سرمایهگذار خود- به منظور ترغیب هرچه بیشتر سازندگان و اپراتورهایی که روی LTE سرمایهگذاری کردهاند و قصد توسعه آن را دارند، برای نخستین بار اقدام به انتشار ویژگیهای دقیق فنی این تکنولوژی تحت عنوان کنفرانسی با همین نام کرد که با این اقدام قصد شفافسازی LTE را داشت.
Verizon یکی از کمپانیهای معروف در زمینه تکنولوژی بیسیم در آمریکا، چندی پیش از گشایش مرکز تحقیقات بزرگی که صرفا روی شبکه نسل چهارم تلفنهمراه فعالیت میکند، خبر داد. این در حالی است که کمپانی AT&T به عنوان بزرگترین اپراتور تلفنهمراه در آمریکا که سریعترین رشد را در پهنای باند وسیع سیار داشته، حمایت خود را از LTE در سال 2008 رسما اعلام کرد و پیشبینی کرده تا سال 2010 این سرویس را در سراسر آمریکا به صورت تجاری عرضه کند. در این راستا اپراتور T-Mobile نیز با همکاری Nortel نسخه آزمایشی LTE را در شهر برن آلمان به نمایش گذاشتند.
بر اساس آخرین تحقیقات به عمل آمده از موسسه تحقیقاتی اینفونتیکس، وایمکس در سال 2009 رشد قابل توجهی نخواهد داشت، توسعه و پشتیبانی از LTE به عنوان استراتژی اصلی اکثر شرکتهای مخابراتی درنظر گرفته شده و علت عمده آن خروج شرکتهای معتبری چون نورتل و آلکاتل- لوسنت که جزو چهار فروشنده اصلی تجهیزات وایمکس در جهان هستند، از بازار تولید وایمکس است. حتی شرکت بزرگی همچون نوکیا که از تولیدکنندگان برتر وایمکس و عضو ثابت انجمن جهانی وایمکس است از پشتیبانی تجهیزات این فناوری دست کشیده و استراتژی خود را بر توسعه تجهیزات مبتنی بر LTE معطوف کرده است.
بنا بر اظهارنظر یکی از تحلیلگران گروه تحقیقاتی Dell Oro Group، وایمکس نخستین فناوری نسل بعد محسوب میشود، این در حالیست که در ژوئن سال 2008 اتحادیه شبکه تلفنهمراه رسما LTE را به عنوان نخستین فناوری که میتواند تمامی نیازهای شبکه نسل آینده را تامین کند اعلام کرد که این خود نشان دهنده آن است که ویژگیهای فنی LTE توانسته استانداردهای لازم برای توسعه شبکههای مبتنی بر IP که غالب بازار هستند را در آینده تامین کند.
فناوری LTE با سرعت بارگیری 326 مگابیت در ثانیه و سرعت بارگذاری 86 مگابیت در ثانیه در باند 20 مگاهرتز در سال 2010 در بازار وجود خواهد داشت و قرار است تکنولوژی وایمکس با استاندارد (802.16e Rel 1.5) در همین سال با سرعت 70 مگابیت در ثانیه به بازار مصرف ارائه شود که البته این پیشبینی برای ورود وایمکس به بازار قبل از بحران اقتصادی در جهان بوده است.
نسخه پیشرفتهتر LTE که در سال 2011 روانه بازار خواهد شد نیز قبل از نسخه 802.16m وایمکس که منطبق بر شبکههای نسل چهارم است تجاری میشود و با ورود این نسخه از وایمکس، نسخه فوق پیشرفته LTE یعنی Rel 10 که از لحاظ فنی قابلیتهای بهتری نسبت به همتای وایمکس خود دارد وارد دنیای بزرگ شبکه تلفنهمراه میشود.
تحلیلگران یکی از علتهای چیره شدن وایمکس به LTE را سرعت بیشتر ورود آن به بازار و به اصلاح تجاری شدن آن ذکر کردند که این موضوع با شرایط فعلی منتفی است چرا که روند تجاری شدن هر دو تکنولوژی همزمان شده و چه بسا LTE با سرعت بیشتری وارد بازار شده است، بنابراین با توجه به اینکه ساختار فنی و معماری این دو تکنولوژی شباهت زیادی با هم دارند شاید برای اینکه غالب بازار در آینده را بتوان راحتتر پیشبینی کرد نگاهی به گستردگی این دو شبکه در جهان و سرعت سرویس آنها از فاکتورهای مهم و اساسی باشد.
اتحادیه جهانی وایمکس طی گزارشی که حدود دو ماه پیش منتشر کرد، اعلام کرده است که در حال حاضر 430 میلیون مشترک را در سطح جهان پوشش میدهد و پیشبینی کرده تعداد این کاربران تا سه سال دیگر به 800 میلیون نفر برسد که با توجه به پتانسیل موجود و شرایط فعلی رویایی بیش به نظر نمیرسد. اما اگر کمی واقعبینانه و به دیگر آمارها همچون آماری که کمپانی Maravedis ارائه میدهد نگاه کنیم متوجه میشویم که رقم واقعی کاربران وایمکس درحال حاضر بین دو تا سه میلیون است که با حقیقت کمی سازگارتر به نظر میرسد.
اکنون بهتر است نگاهی به آمار کاربران شبکه تلفنهمراه 3GPP بیندازیم که با عدد نجومی حدودا یک میلیارد مواجه میشویم که قسمت اعظم آنها تمایل به استفاده از شبکه نسل جدید آن که همان LTE باشد، دارند. با نگاهی به نحوه توزیع کاربران شبکههای +3G در دنیا که رقم آن براساس گزارش Informa Telecoms & Media به بیش از دو میلیارد تا سال 2013 خواهد رسید، کاربران وایمکس تنها 103 میلیون حدود پنج درصد از کل کاربران را تشکیل میدهند و این نشان میدهد که اگر خوشبینانه فرض شود که وایمکس تا آن زمان بتواند دوام آورد، درصد بسیار ناچیزی را در مقابل تعداد کاربران 3GPP & 3GPP2 کسب خواهد کرد.
عمده بازار وایمکس دنیا در حال حاضر به اروپا و استرالیا محدود میشود، البته طیفی از کاربران نیز در آمریکای جنوبی و آفریقا هستند و در این میان خاورمیانه کمترین میزان کاربر وایمکس در دنیا را دارد. طبق گزارشInforma Telecoms & Media تنها چهار درصد از کل کاربران وایمکس در خاورمیانه و حدود 30 درصد آن در اروپا هستند.
واضح و مبرهن است که بازار وایمکس تنها در خاورمیانه میتواند فروش خوبی داشته باشد چرا که هنوز اشباع نشده و به رقم بالایی نرسیده و این میتواند به فروش تجهیزات باقی مانده در انبارهای فروشندگان تجهیزات وایمکس کمک شایان توجهی کند و اگر دقیقتر به محدوده فعالیت و حوزه فروش و تبلیغات این تکنولوژی در سالهای اخیر نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که کاملا با حقیقت نیز سازگار است چرا که در اروپا و استرالیا توسعه آن متوقف شده است.
در استرالیا اغلب سرویس دهندههای وایمکس سرویسدهی خود را متوقف کرده و بقیه نیز قصد توقف آن را دارند و به جای وایمکس استفاده از 3G را برای کاربران تبلیغ میکنند. در اروپا نیز شبکه نسل سوم بسیار فراگیر است و استفاده از آن به علت قابلیت تحرک بیشتر، کیفیت مناسب و از همه مهمتر ارزانتر بودن نسبت به وایمکس فزونی دارد. علاوه بر آن در حال حاضر دو کشور سوئد و نروژ در حال پیادهسازی LTE هستند که به سرعت در تمامی اروپا تا دو سال آینده نفوذ خواهد کرد و منجر به از رده خارج شدن وایمکس در این قاره میشود . استانداردی از وایمکس که در حال حاضر در بیشتر کشورهای دنیا پیادهسازی شده 802.16d است ولی در بعضی نقاط نیز نسخه سیار آن یعنی802.16e پیادهسازی شده و در حال حاضر این نسخه از استاندارد در حال پیادهسازی و توسعه در دنیا است و تمامی آمارهای مربوط به این حوزه صرفا منحصر به همین استاندارد است در حالیکه میدانیم ویژگیهای فنی این نسخه هیچ شباهتی به LTE ندارد و اگر قرار باشد وایمکس به عنوان شبکه نسل آینده عنوان شود و یا با تکنولوژی همچون LTE مقایسه کرد باید منتظر نسخه بعدی آن که هنوز به بازار عرضه نشده است (802.16m) بود که شاید بتوان آن را با LTE مقایسه کرد.
ضریب نفوذ بسیار پائین شبکه وایمکس در خاورمیانه، دلیل روند رو به رشد آن را در این منطقه به وضوح نمایان میکند، ایران نیز از این قاعده مستنثنی نیست و یکی از دلایل اصلی ورود تکنولوژی وایمکس به ایران به شمار میرود. با توجه به مطالب ذکر شده شاید راحتتر بتوان گفت که شبکه نسل آینده LTE است یا وایمکس؟ و چه آیندهای پیش روی آن دو است.... شما قضاوت کنید. LTE چیست ؟ نسل چهارم یا (4G) واژهای است که برای توصیف شبکههای بیسیم تکاملیافته یا ماورای نسل سوم استفاده میشود و شاید بتوان گفت نام تجاری آن در3GPP به صورت LTE است.نسل چهارم، یک راهحل جامع بر مبنای IP برای انتقال صدا، تصویر و داده استفاده میکند و بر پایه اصل "هرجا و هر زمان" دادهها را با سرعتی بسیار بالاتر از نسلهای قبل در اختیار کاربر قرار میدهد. از لحاظ تکنیکی در نگاه ساده سرعت بارگذاری و بارگیری در LTE نسبت به نسلهای قبل بسیار بالاتر است. البته جدای از نرخ داده بالا، تاخیر کمتر در ارسال بستهها که منجر به کیفیت فوقالعاده VoIP، ویدئو کنفرانس و سرویسهای همزمان میشود و همچنین از دید یک اپراتور پهنای باند با کانالهای متغیر که در محدوده 1.25-20 MHz است.
مهمترین ویژگی برجسته LTE این است که تمامی زیرساخت آن بر اساس IP است، به عبارت بهتر بخش هسته شبکه کاملا همگام با پروتکلهای TCP/IP است و از سیگنالینگ معمولی که در شبکههای قدیمیتر به خصوص GSM استفاده میشد خبری نیست.
 نرخ انتقال داده در این فناوری 326 مگابیت در ثانیه برای بارگیری و 86 مگابیت در ثانیه برای بارگذاری در طیف فرکانسی 20مگاهرتز است که در این شرایط حدود 400 کاربر به صورت همزمان در یک سلول میتوانند فعال و در عین حال متحرک باشند.
در شبکه نسل سوم پیشرفته یا HSPA تاخیر در حدود 40 تا 50 میلیثانیه است که در LTE به حدود 10 میلیثانیه کاهش مییابد.


© کپی رایت توسط مخابرات منطقه کرمانشاه کلیه حقوق مادی و معنوی مربوط و متعلق به این سایت است.)
برداشت مقالات فقط با اجازه کتبی و ذکر منبع امکان پذیر است.

نوشته شده در تاریخ: 2010-08-02 (4858 مشاهده)

[ بازگشت ]
تمامی حقوق برای مخابرات منطقه کرمانشاه محفوظ می باشد
كرمانشاه چهار راه مخابرات ابتداي خيابان مصوري 14963-67187
شركت طراح : شركت طراحان نرم افزار

مدت زمان ایجاد صفحه : 0.18 ثانیه

Design BY ITMAN21